13.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Mbi 900 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka vazhduar të shqiptojë gjoba për mosrespektimin e masave ndaj COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 922 gjoba në bazë të ligjit anti-Covid.

Ndërkaq kanë ndodhur 31 aksidente dhe janë shqiptuar 1004 tiketa në trafik. Policia njofton se janë arrestuar 18 persona, gjashtë janë dërguar në mbajtje dhe tre në vuajtje të dënimit.

Më Shumë

Merret vendimi, SBASHK-u pezullon grevën

Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jashari përmes një konference të jashtëzakonshme për medie ka deklaruar se në bazë të vullnetit të shumicës së grevistëve,...

Komuna e Prizrenit ofron mamografi falas kundër kancerit të gjirit

Më 1 tetor fillon fushata vjetore, ndërkombëtare e vetëdijesimit për luftën kundër kancerit të gjirit ku përmes manifestimeve dhe aktiviteteve të ndryshme të shoqërisë...

Lajmet e Fundit