3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

MË FAL BABA

Poezi nga: Jim Morrison
Përktheu: Fadil Bajraj

Pse pij?
Që të mund të shkruaj poezi.

Nganjëherë kur çdo gjë është e çthurrur
dhe çdo gjë e shëmtuar tërhiqet
në gjumë të thellë
Ndodh një zgjuarje
dhe çdo gjë që mbetet është e vërtetë.
Meqë trupi është i dërrmuar
shpirti bëhet më i fortë.

Më fal Baba sepse e di
ç’bëj.
Dua të dëgjoj Poezinë e fundit
të Poetit të mbramë.

Më Shumë

Kërcënime me vdekje për gazetarët serbë që shkruajnë për Kosovën e Ukrainën

Gazeta kryesore në Serbi, “Danas”, është vënë nën mbrojtje të policisë, pasi është kërcënuar se do ta ketë fatin e njëjtë sikurse revista satirike...

Pas ndarjes nga Afrona, Blero kapet mat me të dashurën e re – FOTO

Këngëtari i njohur, Blero Muharremi është një ndër emrat më të përfolur në mediat rozë. Pas ndarjes nga modelja e njohur Afrona Dika, Blero ka...

Lajmet e Fundit