14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Menduh Thaçi: S’kam gisht në Kumanovë

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka thënë se ka qenë në dijeni për konfliktin në Kumanovë – se ka qenë i informuar shumë më parë për këtë situatë.

Thaçi tregon se ka pasur takime edhe me njerëzit që kanë marrë pjesë në këtë konflikt. Por, mohon se ka pasur gisht inskenimin e konfliktit shqiptaro-maqedonas.

“Realisht kemi pasur informacione paraprake”, thotë ai.

Thaçi ka treguar se është i gatshëm të ulet dhe te bisedoj me liderin e BDI-së, Ali Ahmetin.

“Po i bëj ftesë publike që ne të dy të takohemi një ditë”, thotë ai në një intervistë në Klan Kosova.

“Kjo është e vështirë të arrihet, pasi Ahmeti po flet për gjera të tjera e jo për situatën aktuale”.

Më Shumë

Mona Liza

Enver Sulaj Një pikë ngjyrë më shumë në buzë S’të bën të lumtur As shiu s’ta fshin ngjyrën e lotit. Herë të mungon buzëqeshja Herë pikëllimi, Mona Lizë. Maj, 2023

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Lajmet e Fundit