15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Mike Tyson vs Holyfield 3? Legjenda e boksit ka një kusht

Një tjetër ndeshje me Mike Tyson? Nëse është për bamirësi po, por duhet të jetë ai që të ma kërkojë. E kam mundur dy herë dhe dukem si ngacmues ti kërkoj një tjetër ndeshje”. Janë fjalët e Evander Holyfield, legjenda e boksit e rivali historik i Mike Tyson.

Mike Tyson chews off a piece of Evander Holyfield's ear during ...

‘Iron Mike’ nuk arriti kurrë ta mundte “The Real Deal”: humbi në 1996 me KO teknik e një vit më vonë për skualifikim (episodi i famshëm i kafshimit të veshit).

WATCH: 20 Years Ago Today, Mike Tyson Brutally Bites Evander ...

Rikthimi i tyre në ring do të gëzonte të gjithë adhuruesit e boksit, por të dy tani kanë një moshë 110 vjecare së bashku (Tyson 53 vjec e Holyfield 57). Por kjo nuk është problem për kampionin amerikan: “Jemi të dy në formë të mirë dhe gati për të luftuar, nuk jemi budallenj. Mendoj se me ndeshjen e tretë mund të grumbullojmë shumë para për ti dhënë për bamirësi e për të paguar pjesën e mbetur të jetës sonë. Mike është shumë i shpejtë, por edhe unë jam e nuk do të qendroj në kënd duke e pritur”.

Më Shumë

99 vjet nga vdekja e Dantes së shekullit të 20-të

Më 3 qershor të vitit 1924, në Austri ka vdekur shkrimtari Franz Kafka. Ai ishte i lindur në Pragë 1883, nënshtetas austro-hungarez, me prejardhje...

Martesa me Kiarën një mashtrim i madh, publikohet dokumenti që vërteton se Luizi është beqar

Natën finale të BB VIP, Luizi dhe Kiara lidhën martesë në Bashkinë e Tiranës në prezencë të Erion Veliajt dhe duke shijuar muzikën e...

Lajmet e Fundit