4.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

Ministri i Sportit i Italisë, Vincenzo Spadafora, e ka përsëritur se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, e ka shkelur protokollin e koronavirusit dhe se ka nisur një hetim për ta dëshmuar këtë.

Ronaldo u largua nga Torino për t’iu bashkuar ekipit kombëtar të Portugalisë kur skuadra e Juventusit duhej të qëndronte e ngujuar pas rasteve me Covid-19, por 35-vjeçari nuk e respektoi protokollin, transmeton Gazeta Express.

Kjo shkaktoi zënkë mes ministrit, klubit dhe lojtarit.

Pastaj Ronaldo u infektua me koronavirus sa ishte në detyrë me Portugalinë dhe u rikthye në Torino përmes një aeroplani privat.

Rikthimi i tij nuk është problem, sepse për të kishte pajtim me të gjitha autoritetet relevante, por vendimi i tij për t’u larguar nga karantina.

“Ronaldo nuk e respektoi protokollin kur u largua”, tha Spadafora për RAI.

“Ka nisur një hetim për ta dëshmuar këtë”, shtoi ai. /Gazeta Express/

Më Shumë

Nënshkruhen 13 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri

Përfaqësuesit e ministrive të Qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë kanë nënshkruar sot në Elbasan marrëveshjet bilaterale pas mbledhjes së përbashkët ndërmjet dy qeverive. Fillimisht...

Për 24 orë, policia ka shqiptuar 233 gjoba

Numri i gjobave për qytetarët që po respektojnë masat antiCOVID-19 vazhdon të jetë i lartë. Vetëm brenda 24 orëshit të fundit, policia ka shqiptuar 233...

Dëgjohen dy dëshmitarë në rastin ndaj ish-drejtorëve të Komunës së Prizrenit, të akuzuar për korrupsion

Gjykimi ndaj ish-drejtorëve Levent Kasemi, Fejzë Kabashi, Refik Shaqiri, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare, sot ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitareve K.K.,...

Rrëfimi i Sylës nga Prizreni: “Njërin binjak ma morën në kufi, tjetrin ma mori Zoti!”

Syla, burrë nga Prizreni, kishte gruan dhe dy djem binjakë. Të voglin ia ndalën paramilitarët në Vërmicë në mars të vitit 1999, kurse tjetri...

Historia e fotos së Pavarësisë: Kur Shqipërisë ia këputën krahët e këmbët

Kjo foto ku shihet Ismail Qemali në një varkë me Isa Boletinin dhe Luigj Gurakuqin, qarkullon thuajse në çdo 28 nëntor. Besohet se është shkrepur...

Jep mbrojtjen ish-rektorit i Universitetit Publik të Prizrenit Ramë Vataj

Pranë, Departamentit të Përgjithshëm të Gjykatës Themelore në Prizren, ka dhënë mbrojtjen e tij Ramë Vataj i akuzuar për veprën penale “Cenimi i të...

Pesë figura të rëndësishme italiane me prejardhje shqiptare

Emigracioni i familjeve me origjinë shqiptare drejt Italisë zë fill që prej shekullit XV dhe XVI si pasojë e pushtimit të Perandorisë Osmane. Shumë prej...

Ekrem Kastrati i pari kryetar i ri komune që merr detyrën

Është bërë pranim dorëzimi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Malishevës. Kryetari i zgjedhur i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati e mori detyrën nga...

Ambasada e Gjermanisë ndryshon procedurën e caktimit të termineve për viza pune për kosovarët

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka dalë me një njoftim për qytetarët e Kosovës lidhur me terminin për aplikim për viza pune në këtë...

Ministri Çeku: Nga sakrifica e familjes Jashari, mësojmë për lirinë tonë

Në kuadër të aktiviteteve të Javës së Flamurit dhe në nderim dhe kujtim të figurës më emblematike të popullit shqiptar, Familjes Jashari, sot më...

Neymar e humb vitin

Neymari nuk do të luajë më për Paris Saint-Germainin në vitin 2021, për shkak se do të mungojë gjashtë javë si pasojë e lëndimit...

Zafir Berisha: Kisha ofertë nga VV-ja për të bashkëpunuar në Prizren

Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate ka folur për ofertën që VV-ja ia ka bërë për të bashkëpunuar në Prizren. Berisha në emisionin ‘dPt te Fidani’...

Abdixhiku kundër bashkëqeverisjes me PDK-në në Prizren

Edhe pse Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren është për bashkëqeverisje me Shaqir Totajn e PDK-së, kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku është kundër.   Gazeta...

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohen për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona me dyshimin për falsifikim të parave. Arrestimi ka ndodhur të enjten në ora 12:00. “Në bazë të urdhëresës së...

Rrahman Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jashari tha se udhëton me autobus në relacionin Prishtinë-Pejë. Ai në një lidhje direkte për kanal10 tha se po flet...

Gruaja e denoncon pas 4 ditësh burrin e saj: Më rrahu e kërcënoi, por shpresoja mos po përmirësohej

Një grua në Prizren dje e ka denoncuar në Polici burrin e saj për dhunë në familje. Rasti dyshohet se ka ndodhur katër ditë...

Lajmet e Fundit