31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Miratohet nisma për eliminimin e tatimit të dyfishtë Kosovë-Shqipëri

Qeveria ka miratuar nismën e lidhjes së marrëveshjes ndërkombëtare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë për eliminimin e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiskal lidhur me tatimin në të hyra dhe kapital.

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se edhe pse ekziston një marrëveshje e tillë gjatë zbatimit ka pasur ngecje, prandaj edhe ka kërkuar rishikimin e saj, në mënyrë që kur të mbahet mbledhja e qeverive të të dyja vendeve të jenë gati ndryshimet.

Ajo ka bërë të ditur se deri më tani janë nënshkruar 16 marrëveshje me shtete të ndryshme sa i përket eliminimit të tatimit të dyfishtë.

Më Shumë

Vetëm 41 vjeç, ndahet nga jeta papritur këngëtari i njohur

Ka vdekur në moshën 41-vjeçare këngëtari dhe aktori Darius Campbell Danesh, i cili u bë i famshëm në shfaqjet e talenteve të ITV Popstars...

Vetaksident në Gjonaj të Hasit

Një vozitës është vetaksidentuar me veturë në fshatin Gjonaj të Hasit. Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit. “Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pa...

Lajmet e Fundit