22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

MMPH: Debat publik për Brezovicën

Brezovica-teleferiketAgjencia për Mbrojtjen e Mjedisit dhe Instituti për Planifikim Hapësinor, duke u bazuar në Ligjin për Planifikim Hapësinor do të organizojnë shqyrtim publik për Zonën e Vecantë Parku Kombëtar “Sharri”.

Ky dokument i planit hapësinor do të shtjellohet rreth komenteve dhe sugjerimeve në lidhje me projektin e Brezovicës.

“Sipas ligjeve në fuqi, shqyrtimi publik do të zgjasë 60 ditë nga dita e njoftimit të parë publik (07.08.2013). Në kuadër të këtij procesi pritet angazhimi i të gjithë të interesuarve, në mënyrë të veçantë të ekspertëve, shoqatave të ndryshme, përfaqësuesve të komunave pjesëmarrëse dhe qytetarëve, të cilët me komente dhe rekomandime do të ndihmojnë në plotësimin e dokumentit final. Sipas procedurës, dokumenti i plotësuar do të dorëzohet në Qeveri dhe në Kuvendin e Kosovës për aprovim përfundimtar”, thuhet në njoftimin e MMPH-së. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zgjedhen drejtorët e rinj të shkollave në Prizren(EMRAT)

Drejtoria e Arsimit në Prizren, ka publikuar emrat e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve të shkollave. Kliko linkun. https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/08/Njoftim-Rezultatet-e-intervistave-per-drejtor-dhe-zv.drejtor-04.08.2022.pdf

Chelsea arrin marrëveshjen me Cucurella-n

Chelsea ka arritur marrëveshjen me Marc Cucurella-n për transferimin e tij në “Stamford Bridge”. Spanjolli kërkohej me ngul dhe nga Pep Guardiola te Manchester...

Lajmet e Fundit