23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Hashim Thaçi shtroi iftar në Prizren

Thaci7-03Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, shtroi iftar   për nder të bashkësisë islame te Prizrenit, transmeton Orainfo.

Në iftar ishin të pranishëm kryeimami i Prizrenit Ali Vezaj, përfaqësues të Bashkësisë Islame të Prizrenit, kryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, deputetë të rajonit të Prizrenit dhe të ftuar të tjerë, por jo edhe mediat.

Kryeministri Thaçi përgëzoi përfaqësuesit fetarë të Prizrenit për punën e mirë që bëjnë dhe i uroi për agjërimin gjatë muajit të Ramazanit.

Më Shumë

2227 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2227 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Zyrapi thotë se komandantët e zonave merrnin veprime të pakoordinuara me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari Bslim Zyrapi, duke u përgjigjur në pyetjet e trupit gjykues e përfaqësuar nga gjyqtari Christoph Barthe tha se ishte problem për Shtabin e...

Lajmet e Fundit