15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Momenti kur futbollisti i Montpellier e kuptoi që e humbi nënën (VIDEO)

Futbollistit të skuadrës franceze, Montpellier, Issiaga Sylla, i ndodhi një ngjarje e rëndë në ditën e djeshme, kur ai dhe skuadra e tij ishin duke u përgatitur në fushë para ndeshjes me Nantes.

Derisa skuadrat ishin duke u përgatitur para ndeshjes Sylla mori lajmin e rëndë për vdekjen e nënës së tij.

Mbrojtësi u ngushëllua nga shokët e skuadrës, ndërsa gjeti gjithsesi forcën për të zbritur në fushë ashtu siç ishte parashikuar, madje duke u aktivizuar për 90 minuta në triumfin e e skuadrës së tij me rezultat 0:3.

 

29-vjeçari është një nga titullarët më të vlerësuar në radhët e Montpellier teksa këtë sezon në Ligue 1 numëron 15 paraqitje, prej të cilave ka shënuar një gol dhe ka dhuruar tre asistime.

29-vjeçari luan për reprezentacionin e Gunieas, me të cilët numëron 70 paraqitje dhe tre gola. Albanian Post

Më Shumë

Dy të vrarë në një shkëmbim zjarri mes motoçiklistëve në New Mexico

Dy persona u vranë dhe gjashtë u plagosën nga një shkëmbim me armë zjarri gjatë një gare me motoçikleta në Red River, në veri...

Dhunohet një vajzë në Suharekë: Arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunimit në Suharekë. I dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. Detaje të tjera nuk janë...

Lajmet e Fundit