15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Sekuestrohen 35.000 litra pije alkoolike në Prizren

Dogana e Kosovës njoftoi se i ka sekuestruar 35.000 litra pije alkoolike të prodhuara pa autorizim në fshatin Novak të Prizrenit.

Në një komunikatë për media, Dogana njoftoi të hënën se është sekuestruar verë e kuqe i të disa llojeve, raki rrushi dhe mbetje të verës.

Malli është ndaluar dhe taksat e akcizës arrijnë vlerën e 30 mijë eurove. Rasti po hetohet.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

“Njësitë e Doganës së Kosovës pas sigurimit të informatave se në fshatin Novak të Prizrenit është duke u realizuar prodhim i pijeve alkoolike pa autorizim, kanë organizuar një aksion me qëllim verifikimin e kompanisë së dyshuar. Njësitë e Doganës së Kosovës pas bastisjes ne lokacionin e dyshuar në fshatin Novak, kanë gjetur sasinë 32,850.00 litra verë dhe 2,350.00 litra raki rrushi të prodhuara pa autorizim të nevojshëm e cila ishte në pronësi të kompanisë së dyshuar”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin. Këngëtarja e mirënjohur e...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit