25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Mot i ndyshueshëm gjatë kësaj jave – priten reshje shiu e shkarkime rrufesh

Java e fundit e gushtit do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, duke mundësuar mot të paqëndrueshëm, me diell dhe vranësira të cilat herë-herë kanë mundësi të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ekziston rrezik që nëpër vende të kufizuara reshjet e shiut të shoqërohen me breshër apo breshnizë.

 

Më Shumë

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia – zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe bashkëshorti i saj, Taika Waititi, konfirmuan se ishin martuar zyrtarisht në janar. Dhe të sapomartuarit ngritën temperaturat së fundmi teksa pozuan së...

Liria mposhti Ulpianën, siguron barazhin e Superligës

Liria ka fituar në barazhin e Ligës së Parë ndaj Ulpianës me rezultat 3-1. Skuadra prizrenase ka mposhtur bindshëm, Ulpianën dhe tash do të...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit