4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje të shiut.

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në pjesën veriperëndimore të vendit, parasheh që të ketë reshje shiu me intensitet më të lartë, ndërsa në pjesën veriperëndimore të vendit dhe pjesët tjera do të kenë më pak reshje.

Temperaturat minimale, gjatë ditës do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Gjatë ditëve në vazhdim parashihet të fryjë erë nga drejtimi i veriperendimit dhe jugperendimit e lehtë deri mesatare.

Më Shumë

Lajmet e Fundit