35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Moti sot me diell dhe vranësira

Në Kosovoë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës ka bërë të ditur se vranësirat gjatë ditës parashihen që vende-vende të shoqerohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius

Më Shumë

Europa dhe Conference League, 6 ekipe shqiptare zbresin në fushë

Euro 2024 mësoi mbrëmjen e djeshme edhe finalisten tjetër, ku tashmë Spanjë – Angli do të sfidohen për trofeun e madh ditën e dielë....

Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri trafo e rrymës”,...

Lajmet e Fundit