16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Moti sot me diell dhe vranësira të pjesshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pjesshme.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturay do të mbeten konstante, me rritje të lehta në vlerat e maksimaleve, përcjell Klankosova.tv.

“Dita e premte parashihet me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat mbeten pothuaj konstante me rritje të lehta në vlerat e maksimaleve. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe verilindjes  e lehtë dhe lokalisht e fortë”, thuhet tutje në njoftim.

Moti

Cilat janë dallimet dhe çka i bashkon UDB-në dhe Gjykatën Speciale

Shkuan: Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA, i ikur në një lokacion ilegal nga frika nga EULESH -i Gjërat që i bashkojnë: UDB-ja dhe udbashët në...

Ylli rrezikon të mbetet pa sponsorin kryesor për shkak të dhunës në Superkupë

Dhuna e shfaqur në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll rrezikon të ketë pasoja të mëdha për nikoqirin, Golden Eagle Ylli. Shaqir Palushi, që...

Lajmet e Fundit