28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius, përcjell Klankosova.tv.

“Të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së.

Më Shumë

Së shpejti fillon festivali i teatrove ‘PrizrenFest’

Duke filluar nga data 21 deri më 28 korrik shënohet këtë vit edicioni më i ri i festivali të teatrove, ‘PrizrenFest’. Për gjatë kësaj jave,...

Kurti: NATO-n e duam në Kosovë dhe Kosovën në NATO

Heqja e vizave, regjimi i stikersave, regjistrimi i energjisë elektrike në veri, investimet në energjetikë e shëndetësi kanë qenë disa nga temat të cilat...

Lajmet e Fundit