1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Moti sot: Më i nxehtë se dje, temperaturat deri në 25 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes 5 e 7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 22 e 25 gradë, transmeton Klankosova.tv.

Komunat me temperaturat më të larta do të jenë Gjakova dhe Prizreni me 25 gradë, ndërsa minimalen e ditës do ta mbajë Dragashi me 5 gradë Celsius.

Më Shumë

Prizren, 11 aktakuza kundër 14 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur njëqindenjë (101) aktakuza kundër njëqindeshtatëmbëdhjetë (117) personave,...

Todt për gjendjen e Schumacherit: Është pjesë e familjes time, e takoj rregullisht

Po  bëhen gati 10 vjet nga aksidenti me ski i Michael Schumacher, 7 herë kampionit të botës në Formula 1 dhe në gjithnjë këto...

Lajmet e Fundit