7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Moti sot: Me reshje bore e shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes -1 dhe 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin në mes 0 dhe 3 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se gjatë gjithë natës nëpër shumicën e qyteteve të Kosovës ka pasur reshje bore.

Më Shumë

Tahiri: Nuk i votojmë marrëveshjet ndërkombëtare, vendin duam ta dërgojmë në zgjedhje

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se nuk do t’i votojnë marrëveshjet ndërkombëtare me qëllim që të pengohet...

Varroset Edip Celina

Është varrosur sot  veterani i UÇK-së, Edip Celina. Sekretari i OVL-së së UÇK-së në Prizren, Isa Berisha, tha se Edipi ishte një trim I rrallë. "Sot...

Lajmet e Fundit