19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Moti sot në Kosovë

?Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot (e diele) të mbajë mot me diell dhe pjesërisht të vranët.

Diell dhe vranësirat të cilat nëpër vende të izoluara mund të sjellin riga të intensitetit të dobët, derisa në viset malore shi me intensitet mesatar.

Temperaturat minimale do të sillen nga 2 deri në 5 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 17 deri në 20 gradë celsius.

Parashihet të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare.

Më Shumë

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Lajmet e Fundit