13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Mourinho largohet nga Tottenham, ky pritet të jetë trajneri i ri i klubit anglez

Pas rezultateve zhgënjyese këtë sezon, Tottenham Hotspur pritet të ndajë rrugët me Jose Mourinhon.

Humbja nga Manchester United në Premier Ligë duket sikur i dha fund shpresave të Spurs për një vend në Ligën e Kampionëve.

Klubi nga Londra ka nisur planifikimet për sezonin e ardhshëm dhe siç raportohet nga mediat angleze, ish trajneri i Chelsea, italiani Mauricio Sarri është një nga emrat e preferuar të hierarkisë së Spurs.

Image

Italiani është agjent i lirë që pas shkarkimit nga Juventusi në fundin e sezonit të kaluar./Insporti.com/

Më Shumë

Një numër i ushtarëve turq nisen drejt Kosovës

Një numër i ushtarëve turq janë nisur drejt Kosovës. Kjo si përforcim për misionin e KFOR-it. Konfirmimi bë nga Ministria e Mbrojtjes ë Turqisë. Në njoftimin e...

Malishevë, arrestohet pasi i sulmoi dy persona me çekiç

  Të hënën një person dyshohet t’i ketë sulmuar me çekiç dy persona të tjerë në Malishevë. “Raportohet se është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar...

Lajmet e Fundit