14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Muja dhe Kryeziu i shmangen debateve live

Eqrem Kryeziu dhe MujaDuket se si pjesë të strategjisë së tyre, partitë politike në Kosovë, për fitore në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, janë edhe shmangiet nga debatet e drejtpërdrejta në mes të kandidatëve.

Në një debat të organizuar nga rtk me kandidatët për kreun e qytetit të Prizrenit, Ramadan Muja i PDK-së dhe Eqrem Kryeziu i LDK-së, duket se nuk e kanë parë të rrugës që të ballafaqohen me kandidatët tjerë, pasi që nuk janë paraqitur për asnjë minutë,transmeton Tribuna.

Ndërsa ftesës së këtij debati i janë përgjigjur kandidatët e partive të tjera si Arbër Rexhaj (VV), Naser Bresa (AKR), Zafir Berisha (BD), Lulzim Kabashi (AAK+LDD), Ben Kizolli (PK), Pajtim Kosova (PD), Fadil Softa (ADK).

Më Shumë

Kurti në takimin me kryetarët: 654 milionë euro për komunat, kjo të reflektojë edhe në rritjen e cilësisë së shërbimeve për qytetarët

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot në takimin me kryetarët e komunave të Kosovës bëri të ditur se janë në fazën finale të përgatitjes...

Pas deklaratave të Putinit, fillon ikja masive e rusëve – biletat e aeroplanëve për t’u larguar nga Moska janë shitur të gjitha

Shumë qytetarë rusë po bëjnë të pamundurën që të largohen nga vendi, pas fjalimit të presidentit rus Vladimir Putin i cili shpalli mobilizimin e...

Lajmet e Fundit