-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

PK-ja premton përkrahje për afaristët

Shoqata e afaristevePartia Konservatore e Kosovës ditën e dytë të fushatës e zhvilloi me aktivitete dhe takime të shumta, duke u shoqëruar me qytetarët e Prizrenit dhe duke prezantuar edhe ofertën e saj shoqatave që veprojnë në Prizren.

Kryetari i partisë Munir Basha, kandidati për kryetar Beni Kizolli dhe një pjesë e kandidatëve për Asamblenë Komunale, sot vizituan Shoqatën e Zejtarëve dhe Afaristëve të Kosovës në Prizren, me ç`rast u pritën nga kryetari i shoqatës Afrim Tejeci së bashku me zejtarët dhe afaristët e shumtë të qytetit të Prizrenit.

Kryetari i Shoqatës, Tejeci edhe në këtë takim shprehi kërkesat, shqetësimet, dhe nevojat që i preokupojnë zejtarët dhe afaristët e Prizrenit.

Kryetari i PK-së, Munir Basha tha ndërkaq se qëllimi i vizitës është pikërisht ofrimi i bashkëpunimit me Shoqatën e Zejtarëve dhe Afaristëve. “ Ne konsiderojmë se zhvillimi i duhur ekonomik duhet të planifikohet dhe realizohet në bashkëpunim me shoqata të tilla”, tha Basha. Ai premtoi se pas zgjedhjeve të 3 nëntorit do të jenë në shërbim të politikës së drejtë dhe bashkëpunuese me të gjithë afaristët e Prizrenit.

Edhe kandidati për kryetar Beni Kizolli, duke falënderuar, Tejecin për mikpritje premtoi se do të japin maksimumin në rrugën e drejtë të zhvillimit ekonomik, premtoi se në periudhën e shpejtë pas ardhjes në pushtet duke siguruar përkrahje nga partnerët strategjik, do të punojnë për ndërtimin e zonës industriale duke filluar me hapësirën prej 200.000 m2, 100 veprimtari dhe premtoi sigurimin e 1000 vendeve të punës për qytetarët e Prizrenit./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Konfirmohet vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, shkon në shtatë numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka thënë se të enjten e ka neutralizuar një të dyshuar për grabitjen e argjendarisë në Suharekë dhe se ka shkuar...

Presidenti Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Presidenti Bajram Begaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadave në kuadër të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, ku morën pjesë zyrtarët më...

Lajmet e Fundit