6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Muja në fushatë dhe në gjykatë

Ramadan Muja 2Kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, i cili është gjithashtu kandidat i PDK-së për një mandat tjetër në këtë post, i duhet të paraqitet të enjten (24 tetor 2013) në seancën gjyqësore.

Të njëjtit paralelisht me fushëtn parazgjedhore po i duhet të paraqitet edhe në seancat gjyqësore ku ai është njëri nga gjashtë personat e akuzuar për shpërdorim të detyrës zyrtare, shkruan Tribuna.

Muja dhe disa ish-zyrtarë të tjerë të Komunës së Prizrenit akuzohen lidhur me disa prona dhe marrjen e vendimeve që dyshohen se janë të paligjshme. Në seancën e fundit Muja pati kërkuar shtyerjen e procesit gjyqësor derisa të përfundojë fushata zgjedhore, por kjo ishte hedhur poshtë nga kryetari i trupit gjykues.

Gjatë kësja jave, seancë për këtë rast do të ketë edhe të premten më 25 tetor 2013.

Më Shumë

69 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

69 aksidente trafiku kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 27 nga këto aksidente janë me të lënduar, ndërkaq 42 me dëme...

Kosova merr Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror në Bienale të Venecias

Doruntina Kastrati dhe instalacioni skulpturor “Heshtjet Kumbuese të Metalit dhe Lëkurës” u nderua me “Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror” në ceremoninë e edicionin...

Lajmet e Fundit