2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Muja vizitoi Teqenë e Ruafiave

teqja rufaiveKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka vizituar Teqenë e Tarikatit Rufai në Prizren dhe Sheh Adrinë.
Muja bashkë me kandidatët për Asamblenë Komunale, është njohur me historinë dhe ambientin e Teqes. Muja gjatë kësaj vizite ka folur për programin e PDK-së dhe rininë prizrenase.

Ai premtoi se gjatë mandatit të ardhshëm rinia e Prizrenit, do të ndihen edhe më krenar për qytetin e Lidhjes.

“Përveç kushteve për shkollim në Universitetin Publik të Prizrenit do të hapen edhe mundësi të punësimit, nga se do të nisë së funksionuar parku i biznesit dhe jemi të gatshëm që t’i ndihmojmë të gjithë investitorët që duan të kontribuojnë për Prizrenin Europian, numri i të interesuarave që nuk është i vogël.Në fund Sheh Adria, i ka uruar Mujës suksese, dhe që ta vazhdojë bashkëqeverisjen me qytetarët edhe në mandatin e ardhshëm./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, 15 aktakuza kundër 19 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur shtatëdhjetekatër (74) aktakuza kundër nëntëdhjetedy (92) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa, me...

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

Lajmet e Fundit