11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Murati: Jahjaga të rekomandojë zgjedhje të reja

Valon MuratiSekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka vlerësuar se vetëm zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare mund t’i japin fund ngërçit të krijuar politik, sepse sipas tij, as PDK me partnerët e saj e as koalicioni LDK-AAK-Nisma nuk mund të sigurojnë qeveri stabile.

Prandaj Murati ka deklaruar se presidentja Atifete Jahjaga, në konsultim me partitë politike, duhet të merret vesh sa më shpejt për organizimin e zgjedhjeve të reja.

“Zgjedhjet e reja do ta zgjidhin lëmshin te partitë, sidomos në elektoratin shqiptar, duke qenë se në to do të kishim pak a shumë tri grupe, i pari koalicioni PDK-PD-LB në të cilin eventualisht do të mund t’i bashkëngjitej edhe AKR dhe koalicionin LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizja Vetëvendosje”, ka thënë Murati. /Epoka e Re/

Më Shumë

Real Madrid-i synon ta rikthejë Diaz-in, por futbollisti e dëshiron Milan-in

Brahim Diaz me kënaqësi do ta zgjaste qëndrimin e tij në Milano nëse do të ishte e mundur, por klubi i tij mëmë, Real...

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës në Kuk të Dragashit i vazhdohet paraburgimi

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar edhe për dy muaj paraburgimin N. A., e dyshuar për vrasjen e kunatës në fshatin Kuk të Dragashit. 67...

Lajmet e Fundit