0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Mustafa: Në LDK nuk ka “hallakamë”

Isa Mustafa LDKKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në facebook ka hedhur poshtë spekulimet se kinse në LDK ka mospajtime për koalicionin e bllokut opozitar.

Kreu i LDK-së duke thënë se Kryesia e dhe degët e LDK-së i kanë dhënë përkrahje marrëveshjes LDK, AAK, NISMA, dhe ka kërkuar nga me mediat që të kenë qasje konstruktive ndaj procesit, siç e ka quajtur ai të rëndësishëm për Kosovën.

Më poshtë lexojeni të plotë postimin e Isa Mustafës në Facebook:

Miq të nderuar,
Kryesia e LDK-se dhe degët e LDK-së e kanë përkrahur marrëveshjen LDK, AAK dhe Nisma. Nuk ka pasur asnjë takim tjetër në të cilin është kundërshtuar kjo marrëveshje. LDK nuk ka Këshill Drejtues, dhe nuk ka pasur asnjë takim tjetër e as “hallakamë”, siç shkruan në Portalin Indeksonline.

Apeloj që këtij procesi, që është shumë I rëndësishëm për Kosovën, t’i ndihmojmë me një qasje objektive dhe konstruktive nga të mediat e shkruara dhe elektronike.

Më Shumë

Zidane mund të kthehet në Real Madrid në të ardhmen

Legjenda franceze e futbollit, Zinedine Zidane, mund të kthehet sërish në Real Madrid. Sipas The Athletic, ai është favorit për ta marrë drejtimin e klubit...

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Lajmet e Fundit