14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mustafa: Me Thaçin u pajtuam për datën e zgjedhjeve

Isa Mustafa LDKTakimi që u mbajt ditën e Shën Valentinit në mes të kreut të PDK-së, Hashim Thaci dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, u raportua se rezultoi me dicka të veçantë për të dy të lartpërmendurit, ndarjen e pushtetit pas zgjedhjeve parlamentare.

Mirëpo kreu i LDK-së, Mustafa ka reaguar duke thënë se e vetmja gjë për të cilën kanë arritur pajtim në parim më 14 shkurt ishte data e zgjedhjeve.

“Takimi ka qenë kryekëput për datën e zgjedhjeve. Ne kemi kërkuar që data e mbajtjes së zgjedhjeve të jetë 8 qershori, apo më së largu 15 qershor. Kryeministri Thaçi është pajtuar në parim”, i ka thënë Zërit, Isa Mustafa. /Zëri/

Më Shumë

Kosova me fitore e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve

Kosova e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve me fitore, pasi sonte triumfoi ndaj Qipros me rezultat bindës 5-1. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin...

Tom Hanks, i cili ka luajtur në 52 filma, thotë se ka bërë vetëm “katër filma shumë të mirë”

Tom Hanks i ka lënë fansat e tij të hamendësojnë pasi tha se ka bërë vetëm katër filma “shumë të mirë” në 30 vjet. Aktori...

E diela me diell

Lajmet e Fundit