19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Mustafa: Me Thaçin u pajtuam për datën e zgjedhjeve

Isa Mustafa LDKTakimi që u mbajt ditën e Shën Valentinit në mes të kreut të PDK-së, Hashim Thaci dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, u raportua se rezultoi me dicka të veçantë për të dy të lartpërmendurit, ndarjen e pushtetit pas zgjedhjeve parlamentare.

Mirëpo kreu i LDK-së, Mustafa ka reaguar duke thënë se e vetmja gjë për të cilën kanë arritur pajtim në parim më 14 shkurt ishte data e zgjedhjeve.

“Takimi ka qenë kryekëput për datën e zgjedhjeve. Ne kemi kërkuar që data e mbajtjes së zgjedhjeve të jetë 8 qershori, apo më së largu 15 qershor. Kryeministri Thaçi është pajtuar në parim”, i ka thënë Zërit, Isa Mustafa. /Zëri/

Më Shumë

IKShPK-ja del me këshilla për mbrojtje nga temperaturat e larta

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për...

Zafir Berisha: Kurban Bajrami, festë e respektit dhe solidaritetit

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren për të shprehur respektin për festën e Kurban...

Lajmet e Fundit