5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Mytaher Haskuka në garë për mandatin e dytë të kryetarit të Prizrenit

Mytaher Haskuka duket se do t’i hyjë garës zgjedhore për të marrë mandatin e dytë të kryetarit të Prizrenit.

Këtë e ka paralajmëruar kuvendarja e Vetëvendosjes në Kuvendin e Prizrenit, Mimoza Bushrani.

“Me Mytën + 4”, ka shkruar Busharni në Facebook.

Ky paralajmërim është pëlqyer nga Haskuka, shkruan “PrizrenPress”.

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk është përcaktuar për kandidatët për kryetar të komunave.

Kryetari Haskuka ditë më parë pati thënë se ende nuk ka marrë vendim se a do të rikandidojë për mandatin e dytë.

Ende nuk ka deklaruar zyrtarisht rreth kësaj çështjeje .

Ndërkaq, deputetja e këtij subjekti politik, Drita Millaku ka shpallur kandidaturën për kryetare të Prizrenit./PrizrenPress.com/

Mimoza Bushrani përditësoi fotografinë e saj të kopertinës.
Mytaher Haskuka, Musliu Valbona dhe 687 të tjerë

Më Shumë

Prizren, 34 aktakuza kundër 44 personave për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit, nga prokuroritë Themelore janë ngritur 103 aktakuza kundër 116 personave, për vepra...

Biden – Putinit: Do ta mbrojmë çdo milimetër të territorit të NATO-s

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka paralajmëruar Rusinë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të frikësohen nga kërcënimet e pamatura, pasi Vladimir Putin...

Lajmet e Fundit