20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Nata akustike belge në kishën “Shën Ndou” në Prishtinë

Në bashkëpunim me ambasadën e Belgjikës dhe anëtarët e shoqatës së kompozitorëve të muzikës elektroakustike FEBEME, festivali Remusica prezanton muzikën belge në Prishtinë.

Sonte me fillim nga ora 20:00 në kishën katolike “Shën Ndou” në Prishtinë mbahet nata akustike belg.

Deri më tani në kuadër të festivalit Remusica janë mbajtur nata e muzikës japoneze, amerikane, shqiptare, dhe interpretime të tjera.

Festivali përmbyllet më 30 maj.

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Turqit e Ballkanit s’e duan Erdoganin, votuan Kiliçdaroglunë

Fitorja e presidentit Recep Tayyip Erdogan në balotazhin presidencial të Turqisë të dielën u festua në të gjithë Ballkanin – rajon në të cilin...

Lajmet e Fundit