16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Në Landovicë të Prizrenit u kapën 30 kilogramë drogë

Policia e Kosovës ka konfiskuar 30 kilogramë drogë të llojit marihuanë në fshatin Landovicë të Prizrenit.

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar pasi gjatë kontrollit të veturës së tij janë gjetur këto kilogramë drogë.

vendim të prokurorit vetura dhe 300 euro pra të gatshme janë sekuestruar, ndërsa i dyshuar është dërguar në mbajtje.

MAShT: Janë kryer pagesat për 97% të aplikuesve për subvencionimin e librave shkollor

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se janë verifikuar dhe proceduar pagesat për 97% të prindërve që kanë aplikuar për subvencionimin e...

Biden paralajmëron votuesit se një presidencë e dytë e Trump do të kërcënojë demokracinë

Joe Biden ngriti në mënyrë dramatike paramendimin në fushatën e ardhshme zgjedhore presidenciale në SHBA të enjten, me një paralajmërim të ashpër dhe të...

Lajmet e Fundit