22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Në plasë guri doli gjarpri

Enver Sulaj

I hoqa shkarpat nga rruga
Të shikoja vrragën e qerres së shtegtarit.
Mora fryme thellë
Në plasë guri doli gjarpri.
U këqyrëm në sy gjatë
Dhe u nisëm në heshtje drejt shullanit.
24 korrik 2020

Më Shumë

Dhunohet një vajzë në Suharekë: Arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunimit në Suharekë. I dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. Detaje të tjera nuk janë...

Vjedhja e 200 mijë eurove: Paratë do të përdoreshin për rindërtimin e Teqesë në Marash të Prizrenit

200 mijë euro dyshohet se janë vjedhur nga arka në shtëpinë e Shehut të Teqesë së Madhe në Gjakovë. E lidhur me rastin kanë reaguar...

Lajmet e Fundit