22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Në Prizren u mbajt “Festivali Tradicional Multietnik 2024”

Mbrëmë, në qytetin e Prizrenit, u mbajt “Festivali Tradicional Multietnik 2024” i organizuar nga SHKA “Šarski Behar”, me mbështetjen e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Ky event madhështor u shoqërua nga pjesëmarrja e ansambleve kulturo-artistike nga Maqedonia, Mali i Zi dhe Sanxhaku, shkruan PrizrenPress.

Festivali, i cili ka për qëllim promovimin e bashkëjetesës dhe diversitetit kulturor, arriti të begatojë edhe më shumë jetën kultuore në Prizren.

“Festivalet e komuniteteve begatojnë edhe më shumë jetën kulturore në Prizren”, thuhet në njoftim të komunës./PrizrenPress.com

Më Shumë

Kurti: Lidhja e Prizrenit vuri themelet e shtetit shqiptar

Kryeministri Kurti ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. “Këtu 146 vjet më parë u mbajt...

Moti sot me temperatura deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet  të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme. Sipas njoftimin të këtij instituti,...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit