14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Në Shkozë të Malishevës, gjenden disa eshtra të njeriut

eshtarNë fshatin Shkozë të Malishevës gjatë një gërmimi janë gjetur disa eshtra që dyshohet të jenë të njeriut. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizren, hazir Berisha tha se eshtrat janë gjetur nga një banorë i cili po gërmonte një kanal tek vendi i quajtur “Vrella e Jançistit”.

“Një qytetar nga Shkoza e Malishevës përderisa po gërmonte me vegla dore një kanal tek vendi i quajtur “Vrella e Jançistit” kishte hasur në eshtra që me gjasë janë të njeriut”, tha Berisha.

“Më pas i njëjti kishte informuar policinë e Malishevës, për gjithçka që kishte parë”

“Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe pasi ka verifikuar pretendimet e dëshmitarit,  është njoftuar Njësia për Persona të Zhdukur dhe krime lufte për të vazhduar me hetimin e rastit”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

222 vjet nga lindja e shkrimtarit francez, Victor Hygo

Victor Marie Hugo lindi në 26 shkurt të 1802, pothuaj 13 vjet pas shpërthimit të Revolucioni francez. Ishte geniu i kohës së tij dhe...

Havzi Nela, zani kushtrues i një shpirti ngadhënjimtar

Në ndërmendjen e përvjetorit të lindjes së poetit, tuj kumtu mirënjohje për krejtçfarë ai e shkroi me gjak mbrojti me kalvar, ngucemi tash me...

Lajmet e Fundit