3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 12 pacientë nga COVID-19

141 pacientë po trajtohen nga COVID-19, në kuadër të klinikave klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme. 133 janë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, 8 negativ.

Në njoftim bëhet e ditur se 102 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse në Mjekim Intensiv, 12 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 51 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 12 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 7 pacientë

Spitali i Prizrenit, 12 pacientë

Spitali i Gjilanit, 10 pacientë

Spitali i Pejës, 9 pacientë

Spitali i Gjakovës, 12 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 5 pacientë

Spitali i Ferizajt, 17 pacientë

Më Shumë

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Përurohet shkolla fillore “Dy Dëshmorët” në Piranë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është bërë përurimi i objektit të ri të shkollës fillore “Dy Dëshmorët” në fshatin Piranë, raporton PrizrenPress. Njoftimi...

Lajmet e Fundit