6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

148 tiketa për mosrepsektim të masave anti COVID

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 148 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Sipas njoftimit të policisë janë shqiptuar edhe 1,964 tiketa trafiku, transmeton Klan Kosova.

Po ashtu, është njoftuar se janë shkaktuar dy aksidente trafiku, janë shkaktuar 33 aksidente trafiku me dëme materiale e 13 me të lënduar si dhe janë arrestuar 27 persona,  në mbajtje janë dërguar 11 persona.

Më Shumë

Totaj pret ambasadorin suedez, Jonas Westerlund

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim sot Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. Sipas njoftimit të komunës, ata...

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Flamuri dhe qeni

Moti për sot

Lajmet e Fundit