-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Nesër përfundon numërimi i votave me kusht

Rinumerimi-kutiteQendra e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) nesër pritet të numërojë të gjitha votat me kusht, dhe pastaj të fillojë me rinumërimin e 439 kutive, për të cilat ka marrë vendim Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e fundit. Këtë e ka konfirmuar edhe Koordinatori i kësaj qendre, Burim Ahmetaj, duke thënë se do të duhen edhe disa ditë që të përfundoj rinumërimi.

“Nesër pritet të përfundojë numërimi i votave me kusht dhe pastaj do të fillohet edhe rinumërimi i 439 kutive, nga të cilat 18 kuti kanë pasur problem me formularët për partitë, derisa 421 të tjerat kanë pasur problem me formularët e kandidatëve”, tha Ahmetaj për Indeksonline.

Ai më tej shpjegoi procesin e rinumërimit të këtyre votave, duke thënë se “një kuti e votimit merr të paktën 4 orë për tu numëruar dhe për këtë do të punohet në 20 tavolina me nga dy ndërrime, prej orës 8:00 deri në orë 22:00”.

Më Shumë

Çfarë kuptimi ka festa e Kylian Mbappes kur shënon gola dhe nga kush u frymëzua

Festimi i golave nga Kylian Mbappe konsiderohet si një nga më të famshmit në botë. Lojtari i PSG-së feston shumë nga golat e tij duke...

33 vjet nga nisma për pajtimin e gjaqeve

Më 2 shkurt 1990 me nismën e Anton Çettës nisi në Kosovë aksioni atdhetar e humanitar i faljes së gjaqeve, që mori përmasa të...

Lajmet e Fundit