0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Haziri: Llogarisim në mbështetjen e Vetëvendosjes

LutfiHaziri5-30Anëtari i Kryesisë së LDK-së Lutfi Haziri thotë se procesi zgjedhor i 8 qershorit ishte më i mirë se zgjedhjet e vitit 2010 por se më i dobët se në zgjedhjet lokale.

Ai thotë se me koalicionin pas-zgjedhor të opozitës, është kthyer shpresa.

Haziri në “Zona B” në Klan Kosova tha se beson në mbështetjen e VV’së për koalicionin e opozitës.

“Unë jam i prirë me ia shtu plusin tjetër të Vetëvendosjes definitivisht”, tha Haziri.

Më Shumë

“Kamionë me arkivole për ushtarët rusë” shihen në qytetin ukrainas Khrustalnyi

Një gazetar ukrainas ka shpërndarë një video, ku shihet sesi një kamion mbushet me arkivole të përgatitura për ushtarët e mobilizuar rusë. Denys Kazanskyi postoi...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit