17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Nga hiçi te njëshi, sensacioni Oliver Anthony shkruan histori në Amerikë

Hiti viral i Oliver Anthony-së, “Rich Men North of Richmond” tash e ka pushtuar edhe toplistën kryesore amerikane, Billboard Hot 100.

Kjo këngë do të debutojë në vendin e parë, ndonëse nuk i ka as dy javë që është publikuar në YouTube, ku edhe e ka marrë dhenë.

Kënga i ka ndarë edhe njëherë krahët, të majtën dhe të djathtën, ku mesazhi socio-politik është përcjellë me kritika nga këta të parët e me përkrahje masive nga këta të dytët.

Ai është bërë artisti i parë që debuton nga “asgjëja” në vendin e parë, pa pasur ndonjë prezencë të mëhershme në toplista.

Më Shumë

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

Balje: Ne si grup multietnik do e votonim shpërndarjen e Kuvendit

Deputetja Duda Balje në një prononcim për “Debat Plus” ka thënë se nëse bëhet shpërndarja e Kuvendit do e votojë. “Do e votoja shpërndarjen e...

Lajmet e Fundit