14.2 C
Prizren
E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Nisma publikon listën, këta janë kandidatët për deputetë

Nisma Socialdemokrate ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Pas partive të tjera politike të cilat publikuan dje listën e plotë të kandidatëve për deputetë, një listë finale e publikoi sot edhe Nisma Socialdemokrate.

“Të dashur anëtarë, aktivistë dhe simpatizantë.Të nderuar qytetarë,Kjo është Lista zyrtare e kandidatëve për deputetë nga NISMA Socialdemokrate për zgjedhjet e 14 shkurtit” thuhet në njoftim.

Më poshtë gjeni emrat e të gjithë kandidatëve:

1. Fatmir LIMAJ

2. Avdyl KRASNIQI

3. Albulena BALAJ

4. Bilall SHERIFI

5. Zafir BERISHA

6. Arbëreshë KRASNIQI

7. Enver SOPJANI

8. Enver HOTI

9. Mimoza KADRIU

10. Vesel KRASNIQI

11. Bekim BRESTOVCI

12. Merita DERVISHI

13. Isa MUSLIJI

14. Mevludin KRASNIQI

15. Jehona RAFSHI-LUMI

16. Kadri GERVALLA

17. Besnik BERISHA

18. Violeta DEMA

19. Fazli HOXHA

20. Çerkin DUKOLLI

21. Filloreta BYTYQI22. Heset SAHITI

23. Agim ÇAKA

24. Agnesa HAJREDINI

25. Fehmi HYSENAJ

26. Hajdin BERISHA

27. Valentina ALIAJ

28. Hysni AHMETI

29. Banush KICAJ

30. Valentina BAJRAMI

31. Mehdi THAQI

32. Driton ADEMI

33. Lejla GASHI

34. Bedri MUHADRI

35. Fadil OSMANI

36. Hamide KRASNIQI

37. Kadri BALAJ

38. Xhafer BERISHA

39. Fatime JASIQI

40. Kajtaz GASHI

41. Avdi MORINA

42. Begishe QARRI

43. Kastriot SYLEJMANI

44. Beqir VELIU

45. Shpresa ZEQIRAJ

46. Mervan REXHEPI

47. Albert SERMAXHAJ

48. Mirlinda SADIKU

49. Aziz THAQI

50. Manush SHAMOLLI

51. Fitore RUSHITI

52. Musë FETAHAJ

53. Agim KRASNIQI

54. Hasime DAKA

55. Faton THAQI

56. Xhevdet KRASNIQI

57. Vjosa ISUFI

58. Rifat RRUSTEMI

59. Xhemajl HASANI

60. Arta AXHAMI

61. Sabri MICAJ

62. Sherif KRASNIQI

63. Shukrije BERISHA

64. Pajtim DURMISHI

65. Artan HAZIRI

66. Valdete SADRIJI

67. Abedin SADRIJAJ

68. Ilmi TAHIRI

69. Edona BICI

70. Mentor TERSHNJAKU

71. Agim HYSENI

72. Arbresha RUSHITI

73. Bekim KOXHA

74. Fatmir GERDELLAJ

75. Kenada AVDIJI

76. Bajram TAHIRI

77. Muhamet SHALAJ

78. Mirlinda SELMANI

79. Afrim TEJECI

80. Visar FEJZULLAHU

81. Shpresa SHALCI

82. Shyqeri PECI

83. Flamur GODENI

84. Florida KADRIU

85. Avni LUBOVCI

86. Mustafë HOXHA

87. Adelina XANI-SHABANI

88. Bekim ZABËRGJA

89. Sokol BYTYQI

90. Lumturije KURTISHAJ

91. Vehbi AVDULLAHAJ

92. Fitim BERISHA

93. Shkurte BERISHA

94. Nehat ADEMI

95. Bekim RRAHMANI

96. Besarta KRASNIQI ASLLANI

97. Veton REXHAJ

98. Leart BATUSHA

99. Venera BOGUJEVCI

100. Endrit SHALA

101. Naser GASHI

102. Xhejlane GOVORI

103. Lutfi GASHI

104. Adriano NOKAJ

105. Valon MAZRREKU

106. Visar ZYMERI

107. Jenuz BERISHA

108. Elbasan KAQAMAKU

109. Sokol KOKOLLARI

110. Skender REÇICA

Më Shumë

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Ibrahim Rugova – arritjet dhe dështimet politike

Fadil Sahiti Tri qasje janë ravijëzuar në diskursin rreth figurës së Ibrahim Rugovës. E para përfaqësohet nga ‘myhibët’ e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) –...

Shefi i UNICEF-it: Duket sikur jam i vetmi me maskë në Prizren

Shefi i zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Murat Sahin, gjatë një vizite në Prizren, ka kritikuar për mos vendosjen e maskave kundër COVID-19. Përmes një...

Championsi vazhdon sonte më dy sfida të ‘nxehta’

Champions League vazhdon sonte me dy super përballje në kuadër të fazës së eliminimit. Skuadra italiane, Atalanta do t’i bej ‘konak’ gjigantit spanjoll, Real Madridit,...

Vendi rrezikon të zhytet në krizë shkaku i postit të presidentit

Vendi mund të zhytet në një krizë institucionale në mungesë të një presidenti konsensual, krejt kjo për faktin se partitë politike nuk janë të...

Kandidatët më të votuar për deputetë nga PDK-ja në Prizren

Në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, Partia Demokratike e Kosovës u rendit e dyta në nivel vendi me 17,41%, apo 137.722 vota të grumbulluara...

Prizren: E ther taksistin dhe ia merr paratë, një muaj paraburgim për të pandehurin

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj...

Zemaj: Duhet të vazhdohen masat rigoroze kundër COVID-19

Nën kryesimin e Ministrit të Shëndetësisë në detyrë, Armend Zemaj është mbajtur sot takimi i Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19. Me...

Zhduket një vajzë në Suharekë

Raportohet se viktima femër kosovare në Suharekë është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Njësia përkatëse policore është duke hetuar rastin.

Këta persona do të vaksinohen të parët kundër COVID-19 në Kosovë

Kosova ende nuk është furnizuar me asnjë dozë të vaksinës kundër COVID-19, ndonëse shumë shtete tashmë kanë vaksinuar një pjesë të popullsisë. Dozat e...

Bideni shfuqizon vendimin e Trumpit për ndalesa ndaj imigrantëve

Presidenti amerikan Joe Biden ka përmbysur një vendim të ish-presidentit Donald Trump, për të bllokuar aplikuesit e lejeve të qëndrimit (green card), që të...

Gjendet i pajetë mësimdhënësi nga Rahoveci

Është gjetur i pajetë mësimdhënësi nga Rahoveci, Naim Gashi. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi. “Sapo jam njoftuar nga...

3500 zyrtarë policorë do të përfitojnë nga mjetet e ndara prej Qeverisë

Javën e kaluar, Qeveria e Kosovës ka alokuar 700 mijë euro shtesë për zyrtarët policorë. Ato mjete do t’u jepen 3.500 policëve, të cilët nuk...

Doli nga shtypi libri “Zanafilla e rrënjëve tona pellazgët, ilirët –shqiptarët”, i autorit Avdi Ibrahimi

Libri më i ri i shkrimtarit Avdi Ibrahimi, “Zanafilla e rrënjëve tona pellazgët, ilirët –shqiptarët”, ka dalë nga shtypi nën përkujdesjen e shtëpisë botuese...

Zafir Berisha për kryetarin e Prizrenit: Ai s’është në gjendje ta menaxhojë një kope delesh

Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate, ka qenë ashpër kritik ndaj qeverisjes së kryetarit të komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka. Pas acarimeve që ndodhën në kuvendin...

Oda e Hotelerisë: Nuk do t’i respektojmë masat anti-Covid të paralajmëruara nga Qeveria

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar për paralajmërimin e masave të reja mbrojtëse ndaj Covid-19. Kjo Odë...

Lajmet e Fundit