-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Një 22-vjeçar gjendet i vdekur në Mirushë të Malishevës

Një 22-vjeçar është gjetur i vdekur në fshatin Mirushë të Malishevës në orët e mëngjesit të së hënës.

Rastin për teve1.info e ka konfirmuar zëdhënës i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

Ai ka thënë se vdekjen e tij e kanë konstatuar ekipet mjekësore dhe se rasti është trajtuar si “Hetim i vdekjes”.

“Sot rreth orës 8:50 në fshatin Mirushë-Malishevë është raportuar për një person i cili dyshohej të ishte pa shenja jete. Policia ka dalë në vend-ngjarje si dhe një ekip mjekësorë të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës mashkull i lindur në vitin 2000. Në koordinim me Prokurorin e Shtetit rasti është duke u trajtuar si ‘Hetim i vdekjes’”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Punëtori i gurthyesit në Suharekë vdiq pas lëndimeve nga një makineri që po e testonte

Një punëtor ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga një makineri të cilën ishte duke e testuar në vendin ku punonte. 51-vjeçari nga Suhareka...

Tri vjet nga vdekja e këngëtares Nexhmije Pagarusha

Sot mbushen tri vjet nga shkuarja në amshim e këngëtares Nexhmie Pagarusha, e njohur si Bilbili i Kosovës. E lindur në maj 1933 në Malishevë,...

Lajmet e Fundit