16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Një lagje e Mleçanit të Malishevës i bashkohet PDK-së

pdk-mlecaniNjë lagje e tërë nga fshati Mleqan i Malishevës sot ka aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) në Malishevë, thuhet në një njoftim për medie të Degës së kësaj partie nga kjo komunë.

“Puna e mirë, investimet pa kahe politike, angazhimi për banorët e Mleçanit në përgjithësi, por edhe për lagjen e tyre, na kanë shtyrë ‘ti bashkohemi PDK-së dhe ta përkrahim maksimalisht Isni Kilajn për kryetar të Malishevës”, citon njoftimi të kenë deklaruar banorët e Mleçanit, sipas të cilit ata e kanë lëshuar LDK-në dhe i janë bashkuar PDK-së.

Më Shumë

SBASHK i kundërpërgjigjët Kurtit: Nuk mbështetemi nga asnjë parti politike

Deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për grevën në arsim, iu është kundërpërgjigjur SBASHK .   RTK, ka pyetur edhe përfaqësuesit e SBASHK-ut ne lidhje...

Limaj dhe gjashtë politikanë tjerë të Kosovës janë paralajmëruar para dy jave për planifikim atentati ndaj tyre

Analisti politik, Arben Ahmeti thotë se shtatë politikanë të Kosovës janë të paralajmëruar për atentat ndaj tyre. Ahmeti thotë se kreu i Partisë Nisma, Fatmir...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit