16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Rexhaj premton përkujdesje institucionale për pensionistët

rexhaj te pensionistetKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje!  për kryetar të Prizrenit,Arbër Rexhaj, ka vizituar  Shoqatën  e Pensionistëve dhe Invalidëve të Punës .Rexhaj premtoi se nëse Vetëvendosje! vjen në pushtet, do të angazhohet seriozisht për realizimin  e kërkesave të tyre.

“Kjo kategori e ndjeshme shoqërore përherë është neglizhuar nga pushtetet e kaluara.Pensionistët dhe invalidët e punës duhet ta kenë përkujdesjen publike dhe institucionale dhe Lëvizja Vetëvendosje ! do të vazhdoj të angazhohet seriozisht për këtë gjë”, tha Rexhaj.

Kryetari i Shoqatës  së Penisonistëve, Musa Jorganxhiu, falenderoi aktivistët e VV-së, për vizitë dhe i njoftoi për aktivitetet e shoqatës së tyre si dhe për gjendjen e vështirë të pensionistëve në rajonin e Prizrenit. Ai gjithashtu theksoi se pret mbështetje për implementimin e ligjit që rregullon çështjen e pensionistëve. Ai u shpreh i pakënaqur  për mungesën e mbështetjes nga institucionet lokale dhe qendrore. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Veselaj-Gutaj i përgjigjet Vetëvendosjes: Arsimin e kemi gjetur të degraduar në Prizren

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Luljeta Veselaj-Gutaj, i është përgjigjur akuzave të Vetëvendosjes, për gjendjen e arsimi në këtë qytet. Ajo tha se...

Temperaturat sot shënojnë ngritje, maksimalja 25 gradë celsius

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në zonën...

Lajmet e Fundit