23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Rexhaj premton përkujdesje institucionale për pensionistët

rexhaj te pensionistetKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje!  për kryetar të Prizrenit,Arbër Rexhaj, ka vizituar  Shoqatën  e Pensionistëve dhe Invalidëve të Punës .Rexhaj premtoi se nëse Vetëvendosje! vjen në pushtet, do të angazhohet seriozisht për realizimin  e kërkesave të tyre.

“Kjo kategori e ndjeshme shoqërore përherë është neglizhuar nga pushtetet e kaluara.Pensionistët dhe invalidët e punës duhet ta kenë përkujdesjen publike dhe institucionale dhe Lëvizja Vetëvendosje ! do të vazhdoj të angazhohet seriozisht për këtë gjë”, tha Rexhaj.

Kryetari i Shoqatës  së Penisonistëve, Musa Jorganxhiu, falenderoi aktivistët e VV-së, për vizitë dhe i njoftoi për aktivitetet e shoqatës së tyre si dhe për gjendjen e vështirë të pensionistëve në rajonin e Prizrenit. Ai gjithashtu theksoi se pret mbështetje për implementimin e ligjit që rregullon çështjen e pensionistëve. Ai u shpreh i pakënaqur  për mungesën e mbështetjes nga institucionet lokale dhe qendrore. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Qeveria rrit shtesat për fëmijët

Qeveria ka rritur shtesat për fëmijët. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një konference për media bashkë me ministrin...

Zyrapi pyetet për organizimin e logjistikës së UÇK-së dhe për pavarësinë e zonave

Në vazhdim të pyetjeve, avokates së Jakup Krasniqit, Venkateswari Alagnedra, u përqendrua të organizimi i logjistikës së UÇK-së e cila sipas saj, bazën kryesore...

Lajmet e Fundit