1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Nuk miratohet Projektligji për amnistinë

KuvendiKosoves5-27Pas një debati të gjatë dhe në momente edhe të nxehtë, Kuvendi i Kosovës sot nuk e miratoi Projektligjin për amnistinë. Nga gjithsej 91 deputetë të pranishëm në sallë në momentin e votimit, 70 deputetë ishin për miratimin e projektligjit në leximin e parë, 21 kundër dhe dy deputetë u përmbajtën.

Mosmiratimit i këtij projektligji në lexim të parë, i cili u kundërshtua fuqishëm nga shoqëria civile dhe Lëvizja Vetëvendosje, u përshëndet me duartrokitje nga deputetët e kësaj Lëvizje.

Më Shumë

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Vetëvendosjes në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme për faljen deri në 100 euro të tatimit në pronë

Grupi i Kuvendarëve i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, ka paralajmëruar se do të dorëzojë kërkesën për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme, për faljen...

Lajmet e Fundit