-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Numri i të vrarëve në Gazë arrin mbi 4 mijë e 100

Ministria palestineze e Shëndetësisë ka thënë se numri i të vrarëve në Gaza është rritur në 4 mijë e 137.

Kjo shifër ka arritur që nga 7 tetorit, teksa luftimet midis Hamasit dhe Izraelit po vazhdojnë akoma.

Tutje, ministria e Shëndetësisë së Palestinës ka thënë se deri më tani janë plagosur 13 mijë njerëz në Gaza, shkruan BBC.

Izraeli ka bombarduar rëndë Rripin e Gazës që kur Hamasi nisi sulmet e tij më 7 tetor.

Më Shumë

Grabitësit e argjendarisë në Suharekë sillen në gjykatë

Në Gjykatën Themelore në Prizren i kanë sjellë grupin e grabitësve të argjendarisë në Suharekë. Ky grup i armatosur ka plagosur dy policë, njërin...

Arrestohet për vjedhje të rëndë një person në Rahovec

Është arrestuar për vjedhje të rëndë një person në Rahovec, shkruan Gazeta Express. Sipas policisë, ai kishte vjedhur disa gjëra me vlerë të konsiderueshme në...

Lajmet e Fundit