20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Ofertë e parefuzueshme për Tonalin, shtangen Interi dhe Juventusi

Një tjetër klub është përfshirë në garën për të siguruar shërbimet e Sandro Tonalit. Ylli i Brescias është një talent i madh në mesfushë. Karakteri dhe grinta nuk i mungojnë, vizionin dhe teknikën e ka me bollëk dhe të gjithë e quajnë si Andrea Pirlo i ri.

Interi dhe Juventusi e ndjekin prej kohësh, teksa zikaltrit janë një hap përpara “Zonjës së Vjetër”. Gjithsesi, në “pole position” ka dalë Barcelona. Corriere della Sera raporton se klubi katalanas ka gati një ofertë prej 60 milion eurosh për “Dallëndyshet”.

Vështirë që presidenti Cellino do të refuzojë ofertën spanjolle, aq më tepër në këto kohë krize. Gjithsesi, Interi nuk heq dorë lehtësisht nga 19-vjeçari. Vetë Tonali ka shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë e skuadrës së Contes, por mund të përfundojë duke luajtur me Leo Messin.

Më Shumë

Haradinaj: Alarm përjashtimi i Kosovës nga “Defender 2023″

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me situatën e fundit pas vendosjes së sanksioneve për Kosovën nga...

Diego Simeone ‘këshillon’ lojtarët sa herë duhet të kryejnë marrëdhënie seksuale

Trajneri i Atletico Madrid-it, Diego Simeone, ka bërë shaka se lojtarët që bëjnë seks vetëm katër herë në muaj nuk mund të paraqiten në...

Lajmet e Fundit