13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Orari i qarkullimit deri më 4 maj

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të lëvizjes për datat 1 deri më 4 maj.

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, dje në një konferencë ka bërë të ditur se nga 4 maji do të zgjerohet koha e lirimit të lëvizjes së qytetarëve, nga 90 minuta në ditë, në tre orë në dy orare (para dhe pas dite).

 

 

Më Shumë

Mot me diell sot, pasdite ka mundësi të bie shi

Sot do të mbajë mot me shumë intervale me diell, mirëpo pasdite ka mundësi për riga lokale shiu, sidomos përreth viseve malore. Prishtina Weather njofton...

Vranësira e intervale me diell, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes,...

Lajmet e Fundit