13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Orsato, gjyqtari i finales së Champions-it

Gjyqtari italian, Daniele Orsato, është përzgjedhur nga UEFA për të qenë përgjegjës për drejtësi në finalen e Ligës së Kampionëve ndërmjet Paris Saint-Germainit dhe Bayern Munichut.

Orsato do të jetë gjyqtari i shtatë italian në një finale të “Championsit”, dhe i pari që prej Rizzolit që e gjykoi finalen ndërmjet Bayernit dhe Dortmundit në edicionin 2012/13, e që u fitua nga bavarezët.

Lorenzo Manganelli dhe Alessandro Giallatini do të jenë asistentët e 44-vjeçarit në ndeshjen në Lisbonë.

Më Shumë

Prizren, një mashkull sulmon një femër në një lokal

Një femër ka raportuar në Policinë e Kosovës në Prizren se është sulmuar fizikisht nga një person, derisa ishin duke qëndruar në një lokal. Sipas...

“Burdushi” para gjykatës: Me hajmali e fall s’e kam krijuar pasurinë

Në seancën e së hënës në Gjykatën e Apelit, Hysri Peqani, i njohur si “Burdushi”, tha se pasurinë e tij nuk e ka krijuar...

Lajmet e Fundit