19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Osimhen fluturon për në Paris

Derisa të mbyllet çështja Kylian Mbappe, ka një palë të tretë, përveç Real Madrid-it dhe parisienëve, që nuk do të jetë i qetë, Napoli. Italianët kanë frikë se PSG-ja do të shkojë pas idhullit të tyre të ri, Victor Osimhen, sulmuesi kryesor i skuadrës kampione të Italisë dhe kyç në projektin e ri të Rudi Garcia-s.

Presidenti i Napoli-t, Aurelio De Laurentiis pranoi publikisht dhe privatisht se i vetmi klub që mund të përballojë transferimin është francezi, edhe pse me një çmim shumë të lartë: “Rreth 200 milionë euro”.

Për momentin nuk ka mbërritur asnjë telefonatë për nigerianin, ndonëse ditën e mërkurë një nga udhëtimet e tij ka ndezur alarmin. Osimhen përfitoi nga dy ditët e pushimit që Garcia i dha për të shkuar në Paris me familjen dhe miqtë. Ndonëse nuk ishte hera e parë për të në kryeqytetin francez, pushimet e shkurtra i shqetësuan tifozët, ndërsa klubi ishte shumë i qetë.

Gjatë javës së kaluar, agjenti i sulmuesit, Calenda, kaloi disa ditë në Dimaro, vendi i kampit të stërvitjes parasezonale të klubit, për të negociuar rinovimin e sulmuesit.

De Laurentiis dëshiron të zgjasë kontratën aktuale, e cila skadon në vitin 2025, deri në vitin 2027, duke përmirësuar pagën e tij (4.5 milionë neto).

Mungojnë ende detajet (sidomos për klauzolën e përfundimit), por ata janë optimistë dhe shpresojnë të shpallin marrëveshjen e re së shpejti. Një fund i lumtur, përderisa PSG nuk mendon ndryshe. Albanian Post

Më Shumë

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

Ylber Ramadani e kaloi një rrezik të madh për jetën disa javë më parë. Mesfushori i Lecces u përball me një problem shumë të...

“E futën 6 muaj në psikiatri”, Juli kujton ngjarjen aspak të këndshme të Zef Dedës!

Julian Deda gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP” shpesh herë ka folur dhe ka ndarë kujtime me të atin e ndjerë, aktorin...

Lajmet e Fundit