19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Dy punëtorë lëndohen rëndë në vendin e punës në Prizren

Policia e Kosovës njoftoi se në raste të ndara, dy punëtorë kanë pësuar lëndime trupore derisa po punonin në Prizren.

Sipas njoftimit, rasti i parë ka ndodhur në orën 10:00 në fshatin Krushë e Vogël, ku viktima është dërguar në Spitalin e Prizrenit pasi ka pësuar lëndime të rënda në vendin e punës.

Për rastin është njoftuar edhe prokurori dhe janë nisur hetimet. Rasti është iniciuar si “lëndim i rëndë trupor”.

Ndërsa, në orën 15:50 një person është rrëzuar derisa po punonte dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore. Ai është dërguar në QKUK për trajtim. Hetimet po vijojnë, e rasti u inciua si “asgjësim apo heqje e pajisjeve mbrojtëse”.

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Kuvendi miraton edhe marrëveshjen për banim social, PDK s’merr pjesë në votim

Kuvendi i Kosovës ka arritur të kalojë edhe marrëveshjen për banimin social adekuat. Kjo marrëveshje kaloi me 80 vota për, derisa në votim nuk...

Oficeri gjerman për ngjarjen në Prizren: Ishte një person i vdekur, disa të marrë peng, e konsideroja situatën si akt penal

Oficeri i Ushtrisë Federale të Gjermanisë, Dietrich Klaus-Jensch tha se në kohën kur kishte shkuar që të kryente bastisjen në ish-godinën e MUP-it në...

Lajmet e Fundit