10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

OVL-UÇK në Dragash kërkon që familjet e dëshmorëve të lirohen nga tatimi në pronë

Organizata e Veteranëve të UÇK-së në Dragash, i ka kërkuar zyrtarisht kryetarit të komunës, Bexhet Xheladini dhe Kuvendi Komunal një kërkesë të rëndësishme.

Bëhet fjalë për lirimin nga tatimi në pronë të gjitha familjet e dëshmorëve në Komunën e Dragashit.

Më Shumë

Dita Ndërkombëtare e PAK/ Totaj e Bytyqi vizitojnë Hendikosin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, në kuadër të muajit dhjetor “Muajit të ndërgjegjësimit...

Mjeku kujdestar në Prizren: Erion Kajtazin e sollën pa shenja jete

Futbollisti Erion Kajtazi është dërguar në urgjencën e Prizrenit pa shenja jete, ka thënë mjeku kujdestar Hekuran Veçgishi.    Ai ka folur për RTK-në pas rastit,...

Lajmet e Fundit