7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

NISMA: Kryeqyteti historik i Kosovës, i gatshëm për Frontin Demokratik

Strukturat e Nismës Socialdemokrate sot qëndruan në Prizren, ku u zotuan për shpërndarjen e frymës së unitetit që i duhet vendit karshi zhvillimeve politike, raporton “PrizrenPress”.

Siç shkruajnë përmes një komunikate, së bashku u pajtuan që Kosovës i duhet politikë e urtë dhe e pjekur që nuk prodhon kriza dhe është e ndërgjegjshme për momentumin politik, duke preventuar gabimet historike që mund t’i sjell kursi politik aktual.

“Fronti Demokratik është rruga me koncept të qartë për ta ndryshuar kursin politik dhe ekonomik të kësaj qeverisje”, thuhet në komunikatë.

Komunikata e plotë:

Kryeqyteti historik i Kosovës, i gatshëm për Frontin Demokratik!

Me bashkëpunëtorë, bashkëluftëtarë dhe vajza e djem, nga Prizreni u zotuam në shpërndarjen e frymës së unitetit që i duhet vendit karshi zhvillimeve politike.

Së bashku u pajtuam që Kosovës i duhet politikë e urtë dhe e pjekur që nuk prodhon kriza dhe është e ndërgjegjshme për momentumin politik, duke preventuar gabimet historike që mund t’i sjell kursi politik aktual.

Fronti Demokratik është rruga me koncept të qartë për ta ndryshuar kursin politik dhe ekonomik të kësaj qeverisje. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sulmoi seksualisht një femër në Prizren, arrestohet i dyshuari me të meta psikike

Policia në Prizren ka arrestuar një të dyshuar me të meta psikike pasi që i njëjti kishte ngacmuar viktimën femër kosovare. Sipas njoftimit të Policisë...

Arrestohet një 82-vjeçar në Prizren për dhunë në familje

Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten një 82-vjeçar në Prizren, nën dyshimin se ka kryer dhunë ndaj familjarëve të tij. Sipas njoftimit të Policisë,...

Lajmet e Fundit